Užitoční pomocníci v domácnosti – ako vybrať vešiak?

Veľa ľudí nad týmito pomocníkmi nepremýšľa pri zariaďovaní interiéru, no po čase zistia, že sú naozaj potrebný. Reč je o rôznych typoch vešiakov. Existuje množstvo rôznych druhov, tvarov podľa funkcií a je len na vás, ktoré vám budú najviac vyhovovať. Máme pre vás krátky prehľad základných typov a aj jednoduchý návod na to, ako si vybrať ten správny vešiak.

Užitoční pomocníci v domácnosti – ako vybrať vešiak?

Základné typy vešiakov

Preferujete moderný dizajn alebo retro kúsky? Na trhu je výber naozaj obrovský. Prvým typom sú stojanové vešiaky. Netreba ich k ničomu pripevňovať a zároveň sú štýlovým prvkom interiéru. Vyrábajú sa z drevených, kovových aj kombinovaných materiálov. Neodporúčame ich do menších bytov, pretože zaberajú pomerne veľa miesta.

Nástenné vešiaky sú určené na to, že si ich primontujete na stenu. Sú praktické, ušetríte miesto a cenovo sú najdostupnejšie. Do predsiene sa hodí panelový vešiak so zabudovaným zrkadlom. Nemý sluha je typ vešiaku do spálne. Ak aj vy máte miesto, kde si hodíte použité oblečenie, tak nemý sluha vám pomôže s tým, aby to nevyzeralo ako neporiadok. Vyrába sa z rôznych materiáloch, v odlišných veľkostiach a dizajnoch.

Výber vešiaku podľa miestnosti

Samozrejmosťou je vešiak v predsieni. Ak máte dostatok miesta, tak by ste mali zvážiť stojanový vešiak. Zmestí sa naň množstvo kabátov a vytvorí tú ideálnu atmosféru. Najlepším spôsobom je predsieňový panel kombinovaný so sedením a zrkadlom. Ak nemáte veľa miesta, tak zvážte vešiak s háčikmi a poličkou.

Do spálne a detskej izby sa hodí nástenný vešiak. Nie len na oblečenie, ale aj na hračky, tašky alebo doplnky. Do týchto miestností sa hodí aj nemý sluha. Ako sme spomínali, tak slúži na odkladanie použitého oblečenia, ktoré si nechcete dávať späť do skrine. Ak máte šatňu a radi si vymýšľate outfity vopred, odporúčame mobilný stojan na šaty. V kúpeľni oceníte vešiak na mokré uteráky, župany či oblečenie. Ak nemáte rebrinový radiátor, tak je vhodný stojan na uteráky alebo nástenný vešiak. Na ušetrenie miesta si viete zaobstarať aj jednoduchý vešiak na dvere, ktorý zachytíte len pomocou háčikov.