Ako si vytvoriť nefalšované domáce pohodlie

Práve teraz, keď trávime doma takmer všetok svoj čas, je dôležité, aby bola atmosféra čo najpohodlnejšia, zbavili ste sa zbytočných starostí a viac relaxovali. Existuje na to niekoľko jednoduchých trikov, vďaka ktorým bude nielen sledovanie televízie, ale aj práca z domu pre vás pravým potešením.

Ako si vytvoriť nefalšované domáce pohodlie
Ako si vytvoriť nefalšované domáce pohodlie (Foto: unsplash.com)

Kombinujte neutrálne farby s jasnými

Ak chcete, aby bol váš domov vždy útulný, vyberte si teplé neutrálne odtiene. Je pravda, že biele steny sa môžu zdať príliš chladné a s nedostatkom slnečného svetla dokonca úplne fádne. Ak však do takéhoto interiéru zvolíte jeden výrazný doplnok, atmosféra sa v momente zmení.

Akýkoľvek interiér bude bez farebných akcentov nudný. Preto skombinujte svetlú bielu základňu s jasnejšími odtieňmi: modrej ružovej alebo vínovej. V pokojnom a jasnom prostredí nepôsobia príliš farebne, čím nepriťahujú zbytočne veľa pozornosti. O funkčnosť interiéru a jeho plné využitie sa zasa postará univerzálne kovanie BLUM.

Stavte na textúry

Textílie, prikrývky, velúrové vankúše alebo koberec s jemným vlasom sa o navodenie príjemnej atmosféry postarajú veľmi jednoducho a rýchlo, pretože ich inštalácia a umiestnenie v interiéri si nevyžadujú žiadne komplikované procesy a stavebné úpravy. Vďaka kombinácii textúr, teplých a studených odtieňov sa interiér javí ako veľmi útulný. Tak sa o tom presvedčte.

Pridajte správne materiály

Ak sa vám interiér zdá príliš chladný, doplňte ho o položky z prírodného dreva. Drevená podlaha, drevené trámy na strope, ktoré boli náhodou objavené pri oprave, ako aj nábytok z prírodného dreva pomôžu s atmosférou tiež.

V mnohých domácnostiach takéto materiály už sú, len ich stačí opraviť alebo vybaviť dobrým kovaním HETTICH a okrem vizuálnej stránky budú potom slúžiť aj svojmu čelu.
Vyskúšajte a uvidíte, že to funguje, času na plánovanie a nové inšpirácie máte dosť.

Text:PR