Organizácia šatníka – držte sa týchto rád a majte prehľad vo svojom oblečení

Väčšina ľudí si zo svojho šatníka obľúbi pár vecí, ktoré nosia stále dookola. A keďže ich majú vždy na vrchu, tak po nich siahajú. Ak by mali ale správne zorganizovaný šatník, tak by sa im lepšie vymýšľali outfity, boli by inšpirovanejší a využili by celkový potenciál vecí, ktoré v ňom majú. Máte to tak aj vy? Ak nie, tak v dnešnom článku nájdete návod, ako na organizáciu šatníka.

Organizácia šatníka – držte sa týchto rád a majte prehľad vo svojom oblečení (Foto: unsplash.com)

Čo budete nosiť a čo je zbytočné?

Ak ste doteraz nosili len stále tie isté veci dookola, tak je na čase pozrieť sa, čo vo svojom šatníku máte. Ako prvé vyberte všetky veci von. Teraz príde tá najťažšia časť – triedenie. Musíte sa rozhodnúť, ktoré veci si necháte, čo niekomu podarujete a čo vyhodíte, ak je daná vec už zničená a nevyužil by ju nik iný. Keď sa rozhodujete, či si niečo necháte alebo nie, skúste si tú vec predstaviť oblečenú. Čo si k nej zo svojho šatníka viete obliecť? Je táto vec dostatočne variabilná? Je z dobrého materiálu? Podľa odpovedí na tieto otázky sa rozhodnite, či si daný kúsok necháte alebo nie.

Kategórie oblečenia, sezóny a farby

Keď už máte veci vytriedené, tak je na čase vložiť ich do šatníka. Ako prvé by ste si mali veci roztriediť podľa sezón. Ak je aktuálne jar alebo leto, tak môžete poskladať a uskladniť všetky kabáty, hrubé svetre a zimné topánky. Ak je, naopak, zima, tak schovajte kraťasy, letné topy a sandále, aby vám zbytočne nezaberali miesto.

Teraz si veci roztrieďte podľa kategórií – tričká, blúzky, rifle, nohavice, bundy. Všetky veci z jednej kategórie dajte k sebe. Keď už ich budete mať povešané v skrini vedľa seba, tak ich zoraďte podľa farieb, vďaka čomu budete mať najlepší prehľad. A hotovo! Vaša skriňa je zorganizovaná a vy máte v nej prehľad.