Privítajte u vás doma jeseň

Jeseň sa nám začala vo veľkom štýle. Teplé počasie pripomínajúce leto a farbiace sa lístie sú to, čo si mnohí z nás predstavujú práve na jeseň. Počasie však nebude krásne večne a po čas prídu daždivé sychravé dni, kedy jediné, čo budeme chcieť, je teplý čaj a leňošenie pod teplou dekou.

Privítajte u vás doma jeseň
Privítajte u vás doma jeseň (Foto: unsplash.com)

Privítajte u vás doma jeseň vo veľkom štýle.

Veniec sušených kvetov na vchodových dverách

Začať by ste mali s novým vencom sušených kvetov, ktorý krásne vynikne práve na vchodových dverách. Môžete si takýto veniec vyrobiť aj sami, ale bez problémov si ho môžete kúpiť aj v kvetinárstvach. Sušené kvety môžete natrhať aj na vlastnej záhrade, poprípade si ich môžete vytvoriť z lúčnych kvetov, ktoré si natrháte ešte na lúke.

Jeseň je ročné obdobie padajúceho lístia a preto sa nebojte dať na vchodové dvere pekný veniec zo sušených kvetov.

Ak chcete, môžete si uviazať kyticu z byliniek a lúčnych kvetov a umiestniť si ich aj na interiérové dvere. Napríklad kytica zo sušenej levandule bude perfektne odpudzovať hmyz.

Dávajte však pozor, aby ste zvyšky kvetov neroznášali po podlahe. Vôbec nezáleží na tom, či máte modernejšie vinylové podlahy, alebo pekné drevené podlahy, na žiadnej podlahe nevynikne prach a zvyšky kvetov.

Textílie v jesenných farbách

Ak chcete privítať u vás doma jeseň, odporúčame vám všetky textílie v interiéri vymeniť za textílie v jesenných farbách. Bordová, horčicová, škoricová, kaki zelená, ale aj hnedá farba sú farbami jesene a preto odporúčame vymeniť obliečky na dekoračných vankúšoch, posteľné prádlo, obrusy, závesy, ale aj uteráky v kúpeľni.

Na jeseň sa môžete pustiť aj do výmeny interiérových dverí, výmene kresiel, či dizajnových lámp. Pozrite si aké kvalitné interiérové dvere skladom majú firmy, ktoré predávajú túto dôležitú súčasť interiérov.

Obrazy s jesennými motívmi

Ak chcete u vás doma privítať jeseň, skúste si vymeniť aj obrazy napríklad v pracovni, či obývačke. Uprednostňujte jesenné prírodné motívy (opadávajúce stromy, ranná rosa a pavučina, farebné lístie). Takéto obrazy vyniknú pekne v každej miestnosti. Odporúčame vám poskladať si k sebe viacero obrazov s jesennými motívmi a vytvoriť si na stene koláž.

Text: PR