Máte víkendovú chatu v horách? Poradíme vám, ako si ju zútulniť

Jeseň sa nám začala a zatiaľ čo počasie vyzerá ukážkovo a láka nás do prírody, mnohí z vás zberajú úrodu zo záhrady a chystajú sa na zazimovanie okrasných rastlín.

Máte víkendovú chatu v horách? Poradíme vám, ako si ju zútulniť
Máte víkendovú chatu v horách? Poradíme vám, ako si ju zútulniť (Foto: unsplash.com)

Ak ale máte víkendovú chatku v horách, jeseň je krásnym obdobím na trávenie času práve v horách. Priaznivé počasie praje hubárom a ak patríte k milovníkom inverzií, nič lepšie ako aktuálne počasie vás nepoteší.

Ak si ale chcete skrášliť víkendovú chatu v horách, poradíme vám, ako si ju zútulniť.

Staré krbové náradie vymeňte za nové

Keďže teploty rapídne klesajú a cítiť to najmä ráno a večer, odporúčame vám zamerať sa hlavne na kúrenie. Ak máte krb, či krbové kachle, odporúčame vám opotrebované krbové náradie vymeniť za lepšie krbové náradie. Najpraktickejšie je práve kované krbové náradie, ktoré má podstatne dlhšiu životnosť a je odolné voči vysokým teplotám.

Huňatý behúň pred krb

V tesnej blízkosti krbu, či kachlí sa odporúča mať skôr kamennú dlažbu. Aby vám ale počas jesenných večerov nebola zima na zemi, odporúčame vám dávať si pred krb, či krbové kachle huňatý behúň pred krb.

Oceniť oceníte svetlý huňatý behúň, ktorý vás zahreje a ktorý sa nebude ťažko udržiavať.

Ak máte interiér chatky drevený, odporúčame vyberať béžový, svetlosivý, či hnedý behúň.

Ak si plánujete kupovať moderné krbové vložky Kratki, huňatý behúň by vám tam nesmel chýbať.

Vyšívané obrusy, závesy

Veľmi pekným spestrením chatky sú vyšívané obrusy a závesy. Ak máte drevený nábytok, drevený masívny nábytok, práve tieto dekoračné prvky perfektne skrášlia drevený interiér a navodia správnu vidiecku atmosféru. Aká by to bola chatka bez vyšívaných obrusov a závesov!

Odporúčame vám pozrieť u svojich starých rodičov, či nemajú náhodou zachované takéto obrusy, či závesy. Všetko hand made a ešte k tomu retro je na chatke vítané.

Text: PR