Ako na domáce čistenie práčky? Ocot vyčistí väčšinu nečistôt

Čistota pol života! To platí nielen o poriadku v skriniach, ale aj o vašej domácnosti a taktiež aj o spotrebičoch. Práčka  má mnoho zákutí, kde sa usádzajú nečistoty, vodný kameň či plesne. Tieto usadeniny zapáchajú a škodia práčke. Ako ich odstrániť?

Ako na domáce čistenie práčky? Ocot vyčistí väčšinu nečistôt
Ako na domáce čistenie práčky? Ocot vyčistí väčšinu nečistôt

Ako postupovať pri čistení

Ako prvý vyčistite bubon. Na jeho vyčistenie môžete použiť ocot. Do prázdnej práčky vložte handru nalejte priamo do bubna 1 liter octu, následne preperte na 90°C. Ďalej nezabudnite ani na nádobku na dávkovanie prášok.

Práčke v tomto bode škodí vodný kameň, plesne, prací prášok a aviváž. Tieto nečistoty vytvárajú na oblečení fľaky a súôsobujú zápach oblečenia Nádobku plnú baktérii musíte čistiť aspoň raz mesačne. Vybratú nádobku prepláchnite pod horúcou vodou. Po praní nechajte nádobku pootvorenú.

A nakoniec vyčistite aj tesniacu gumu, zbavte sa plesní. Na znečistené miesto položte handru namočenú v octe a nechajte pôsobiť pár minút. Po každom praní by ste mali gumu pretrieť suchou handrou, alebo ju namočte v octe.

Nezabúdajte ani na filter. Ten čistíte aspoň štyrikrát do roka. Môžete ho vyčistiť kryštalickou sódou a octom. Pár kvapiek citrónu môže pomôcť príjemnejšej vôni po čistení.

Foto: unsplash.com