Najvhodnejšie izbové rastliny, ktoré zútulnia váš priestor

Ako vyberať izbové rastliny do bytu alebo domu? Samozrejme, treba zvážiť náročnosť pestovania, ich vzhľad a požiadavky na svetlo. Záleží aj na tom čo sa vám páči a hodí do daného priestoru. Ak možno aj nie ste fanúšikmi pestovania rastlín, skúste zvážiť ich kúpu, pretože majú skvelú schopnosť doladiť a zútulniť domov.

Najvhodnejšie izbové rastliny, ktoré zútulnia váš priestor
Najvhodnejšie izbové rastliny, ktoré zútulnia váš priestor (Foto: pixabay.com)

Čím by ste mali začať

Ako prvé by ste sa mohli porozhliadnuť po tých ľuďmi najobľúbenejších a najpredávanejších. Medzi ne patrí napríklad aloe vera, ktoré má nie len ozdobnú funkciu, ale môžete ho používať aj na iné účely. Ďalej rôzne druhy kaktusov, ktoré sú najkrajšie keď vykvitnú. Begónia, fikus a aj orchidea, to sú rastliny, ktoré nájdete takmer v každej domácnosti. Všetko pre pestovanie kúpite aj online, využite aj promo kód a ďalšie zľavy pre ešte výhodnejší nákup online.

Správny výber je dôležitý, niektoré môžu byť aj prospešné pre zdravie alebo ako ochrana proti chrípke či ďalším vírusom.

Čo sa týka nejakých nezvyčajnejších a originálnejších rastlín, patrí tu napríklad kurkuma, ktorá kvitne naozaj krásnymi bielo ružovými kvetmi a bude ozdobou vašej obývačky. Veľmi nezvyčajným, no na pohľad zaujímavým kvetom je aj hoja carnosa compacta, ktorá má skrútené listy pripomínajúce kučeravé vlasy. Taktiež môže byť rôznofarebná, od tmavo zelenej až po ružovú.