Aká je ideálna farba do spálne?

Nezáleži na tom, či prevádzkujete Bratislava hostel, alebo chcete robiť zmeny doma. Ak sa chystáte prerábať, zatierať alebo vás len prestala baviť farba vo vašej spálni, určite by ste si mali premyslieť, akú novú farbu zvolíte. Farby vplývajú na našu psychiku, no zároveň slúžia aj na optické zväčšovanie a zmenšovanie priestorov. Akú farbu je teda ideálne zvoliť do spálne a čo by ste mali zvážiť pri jej výbere? 

Aká je ideálna farba do spálne?
Aká je ideálna farba do spálne? (Foto: pixabay.com)

Čo zvážiť pri výbere farby?

Všetko, čo už vo vašej spálni je bude ovplyvňovať celkový vzhľad farby a miestnosti. Ako prvé by ste mali vyberať farbu podľa veľkosti spálne. Čiže ak je vaša spálňa malá, ideálne sú bledé farby a naopak, ak máte spálňu veľkú a priestrannú, siahnuť môžete aj po tmavších farbách. Ďalej záleží od farby nábytku. Najlepšie je farbu vybrať tak, aby k zariadeniu ladila a zminimalizujte tak rôznorodosť farieb, pretože v spálni platí, že menej je viac. No a pri výbere farby sa tiež držte hesla, že menej je viac. 

Najvhodnejšie farby do spálne

Ak chcete podporiť váš sexuálny život a zároveň aj dĺžku spánku, podľa britskej štúdie je najideálnejšia karamelová farba. Páry, ktoré majú spálňu v tejto farbe mali sex vo frekvencií až trikrát za týždeň, čo je podľa výskumu najviac od ostatných farieb. Ďalšou vhodnou farbou je modrá, ktorá upokojuje a pomáha nastoliť poriadny relax. Vhodné sú aj teplé farby podobné lúčom slnka, no a vyhnúť by ste sa zas mali krikľavým farbám, červenej, fialovej a bielej.