Rozhodli ste sa pre kúpu psa? Aké granule mu kúpiť na uvítanie?

Aj najskúsenejší chovateľ psov sa môže medzi rôznymi značkami a druhmi suchého jedla stratiť. Vybrať si pre svojho štvornohého priateľa to najlepšie krmivo nie je jednoduché, pretože tak ako človek, aj každý pes je iný.

Rozhodli ste sa pre kúpu psa? Aké granule mu kúpiť na uvítanie?
Rozhodli ste sa pre kúpu psa? Aké granule mu kúpiť na uvítanie? (Foto: unsplash.com)

Existujú však základné kritériá, ktoré vám pri výbere značky s potrebným súborom zložiek v kompozícii pomôžu.

Rozhodnite sa, aké jedlo potrebujete

Ak váš pes nemá žiadne zdravotné problémy, je vhodné preň pravidelné kompletné kŕmenie. Klinická výživa sa musí získavať v prípade chorôb, napríklad u zvierat s artritídou, s tráviacimi problémami a so sklonom k ​​alergiám.

Pri výbere jedla je dôležitých veľa faktorov – nutričná hodnota, chuť, tvar a štruktúra granúl či cena. To, čo vyhovuje susedovmu psovi, vášmu miláčikovi chutiť nemusí. Kvalitné granule pre psov dnes už ale obsahujú všetky potrebné zložky, ktoré pes potrebuje.

Vek domáceho maznáčika

V rôznych fázach života vyžaduje pes iný druh kŕmenia. Medzi krmivami prémiovej a super prémiovej triedy vynikajú celé série pre všetky vekové kategórie. Ak sa však chystáte doma privítať svojho štvornohého miláčika po prvýkrát, vyberte mu špeciálne granule pre šteniatka.

Veľkosť psa

Pokiaľ ide o majiteľov stredne veľkých psov, toto kritérium nie je zásadné, ale v prípade miniatúrnych a veľkých zvierat je lepšie kúpiť krmivo špeciálne vyrobené s ohľadom na ich vlastnosti a veľkosť.

Spôsob života

Pri výbere jedla nemôžete ignorovať ani životný štýl vášho domáceho maznáčika. Správne krmivo mu poskytne dodatočnú energiu, podporí telo, posilní po chorobe a pomôže sa pripraviť na každý jeden deň.

Ak domáce zviera väčšinu času spí na posteli alebo na ležadle, môžete si bezpečne kúpiť krmivo pre psov s normálnou úrovňou aktivity.

Ako vidíte, dôležitých detailov je naozaj veľa. Ak si však budete svojho psíka všímať, určite bude spokojnosť na všetkých stranách.

Text:PR